V Bučovicích působili střelmistři. K zemi padla patrová budova/FOTOGALERIE

Vzdělávání//Vzdělávací akce/Celostátní-mezinárodní

V Bučovicích působili střelmistři. K zemi padla patrová budova/FOTOGALERIE

vybuch.jpg
V uplynulém 11.týdnu 2019 se v Bučovicích na Vyškovsku uskutečnil výcvik střelmistrů HZS České republiky. Jeho vyvrcholením byla demolice patrové budovy. Akce se účastnili také hasiči ze zahraničí.

l.jpg

Pravidelného výcviku českých střelmistrů se tentokrát účastnili zástupci z německé Spolkové organizace technické pomoci (THW), rakouských hasičů a kolegů se Slovenska. Akce využili i řídící důstojníci HZS Jihomoravského kraje, pro které byl jeden den určen jako tzv. instrukčně metodické zaměstnání zaměřené na problematiku trhacích prací. Tato odborná příprava se díky spolupráci s městem Bučovice uskutečnila v areálu bývalých Uměleckoprůmyslových závodů, který je určen k demolici.

d.jpg

Vyvrcholením týdenní akce byla demolice patrového objektu na okraji Bučovic. Této části výcviku střelmistrů se účastnil ředitel HZS Jihomoravského kraje plk. Jiří Pelikán a také generální ředitel HZS ČR genmjr. Drahoslav Ryba v doprovodu náměstka brig. gen. Františka Zadiny a dalších funkcionářů generálního ředitelství. Využili tak příležitosti rozloučit se s hlavním střelmistrem HZS ČR a ředitelem územního odboru Hodonín plk. Martinem Červenkou, který po 22 letech končí ve službě u profesionálních hasičů.

dddd.jpg

Společný mezinárodní výcvik střelmistrů měl u účastníků pozitivní ohlas a nevylučuje se tak podobná akce do budoucna.

Jaroslav Mikoška - tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje
Foto: HZS Jihomoravského kraje