Ve vojenském újezdu Březina cvičilo 250 hasičů

Vzdělání//Vzdělávací akce/Celostátní

18.10.2022 | Březina/ Jihomoravský kraj
Ve vojenském újezdu Březina cvičilo 250 hasičů
Vojenský výcvikový újezd Březina na Prostějovsku se stal o víkendu dějištěm společného mezikrajského taktického cvičení IZS FIRE 2022 s Armádou České republiky.

1710_takticke_cviceni_izs_brezina (6).jpeg

Taktického cvičení se zúčastnilo na 250 hasičů

Námětem cvičení bylo zdolání požáru na dopadové ploše dělostřelecké střelnice a zamezení jeho šíření náletovými dřevinami za dělícími požárními pásy. Jednotky měly za úkol procvičit mezikrajskou spolupráci, požární obranu, dálkovou dopravu vody, činnosti ve štábu velitele zásahu, řešení požáru v přírodním prostředí a také v nebezpečném terénu pomocí specializované techniky.

HZS Olomouckého kraje při taktickém cvičení nasadilo mimo jiné velkoobjemovou cisternu a velkokapacitní čerpadlo HFS HS 150. Zařízení je vyvinuto především pro dálkovou dopravu vody či hasicí účely při rozsáhlých požárech.

1710_takticke_cviceni_izs_brezina (30).jpeg

HZS Olomouckého kraje nasadilo velkokapacitní čerpadlo HFS HS 150

Kromě profesionálních jednotek HZS Olomouckého, HZS Jihomoravského a HZS Zlínského kraje a jejich techniky se účastnil cvičení také Záchranný útvar HZS ČR se svými speciálními automobilovými cisternami určenými pro likvidaci požárů v nebezpečném prostředí. Konkrétně se jednalo o cisternové zodolněné stříkačky CZS 15 Triton a CZS 40 Titan a velkoobjemovou cisternu CV 40.

1710_takticke_cviceni_izs_brezina (19).jpeg

Při cvičení bylo využito i speciální techniky ZÚ HZS ČR

Spolupracovali jsme i s 18 jednotkami SDH z Olomouckého a Jihomoravského kraje a s vojenskou hasičskou jednotkou z Vyškova. Mezikrajské taktické cvičení absolvovalo celkem 250 hasičů.

Zdroj foto: HZS Olomouckého kraje, ZÚ HZS ČR

Zdroj: por. Mgr. Lucie Balážová