Hasiči zachraňovali osoby z hloubky

Vzdělávání//Vzdělávací akce/Regionální

21.10.2020 | Brno/ Jihomoravský kraj
Hasiči zachraňovali osoby z hloubky

Středa, 21. října 2020 - Hasiči-lezci absolvovali v polovině září výcvik, při kterém nacvičovali záchranu osob z obtížně přístupných prostor technologie pro přípravu betonu.

Poděkování patří společnosti TBG BETONMIX a.s., která vyšla vstříc Hasičskému záchrannému sboru Jihomoravského kraje a nabídla prostory svého nového areálu v Brně k výcviku našich lezců. Hasiči si tak mohli v reálných podmínkách vyzkoušet záchranu osob ve specifickém prostoru betonárny.

Hasiči se seznámili s areálem a provozem podniku a následně zahájili praktický výcvik, který se opakoval během tří dnů, aby se vystřídaly všechny tři hasičské směny.

Cílem výcviku byla záchrana osoby ze sila a také z násypníku. Situace simulovala nehodu tak, aby vše co nejvěrněji odpovídalo skutečným podmínkám zásahu. Z důvodu nedýchatelného a životu nebezpečnému prostřední uvnitř sila byl použit přetlakový neautonomní dýchací přístroj.

Výcviku se zúčastnilo celkem 42 hasičů-lezců sloužících v Brně a Blansku.

Jaroslav Mikoška – tiskový mluvčí HZS JmK
Zdroj: HZS Jihomoravského kraje