A jde se na vodu!

Vzdělávání//Vzdělávací akce/Regionální

21.06.2021 | Praha/ Praha
A jde se na vodu!

Hasiči se pravidelně zdokonalují a v těchto parných dnech, kdy nás to všechny láká k vodě, se náš výcvik zaměřuje právě na výcvik na vodě.

Každoroční výcvik se tentokráte konal na divoké vodě v pražské Tróji.

Příslušníci jsou povětšinou rozděleni do skupin, tentokráte do dvou skupin po čtyřech lidech a jeden instruktor. „Všichni jsme si prošli postupně jednotlivá stanoviště. Teď jsme se zaměřili zejména na záchranu tonoucí osoby při vědomí pomocí házecích pytlíků, a poté záchrana tonoucího v bezvědomí pomocí upoutaného zachránce,“ přibližuje výcvik na vodě garant pro práci na vodě a zamrzlých hladinách nstržm. Jakub Hlavsa, DiS., z hasičské stanice v Ústí nad Orlicí HZS Pardubického kraje.

„Toto vše bylo ještě doplněno o teoretickou přípravu zaměřenou hlavně na bezpečnost a samotné splouvání divoké vody,“ doplňuje Jakub Hlavsa, který je zároveň instruktorem vodní záchrany. Na divoké vodě na kanálu v pražské Troji se konají každoroční závody, kterých se příslušníci HZS Pardubického kraje pravidelně zúčastňují a umísťují se vždy na stupních vítězů. Letos byly závody kvůli koronavirové situaci přesunuty na září. Ale nebojte, připraveni na zásah na vodní hladině jsme již teď na 100 %.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Zdroj: HZS Pardubického kraje