Branný den na Opavsku s Hasíkem

30.06.2017
Branný den na Opavsku s Hasíkem

h.jpg
  Ve čtvrtek 29.6.2017 dopoledne se konal Branný den na ZŠ Slavkov u Opavy. Ukázku Hasíka měla na starosti lektorka Tereza Martínková se skupinou pomocnic patřících k SDH Dolní Životice (Marťa Cáblová, Marťa Hoppová, Lucka Hymlárová, Terka Slivková), lektorka Lucka Čermínová přebíhala mezi stanovišti Hasíka a ukázek hašení, které připravoval další instruktor Hasíka Vašek Polák.

Součástí našeho Hasíkova stanoviště byla také hasičská technika, kterou zajistili tři dobrovolní hasiči z Litultovic.
hh.jpg

Celkem jsme na stanovišti uvítali 11 tříd (cca 220 dětí). Stanoviště Hasíka bylo rozděleno na tři jednotlivé části - Hasíkovu tajenku, procvičování paměti s předměty složek IZS (děti měli 10 sekund na prohlédnutí nástěnky s obrázky předmětů, poté je měli sepsat a přiřadit k jednotlivým složkám IZS) a běh pro minihasičská autíčka na čas.
qq.jpg

Děkujeme za poskytnutí propagačním materiálů na odměny pro děti.

HZS MSK, ÚO Opava