Dobrovolní hasiči prošli specializačním kurzem

Vzdělávání//Vzdělávací akce/Regionální

06.04.2023 | Velké Poříčí/ Královéhradecký kraj
Dobrovolní hasiči prošli specializačním kurzem

Lektoři z řad HZS KHK učili dobrovolné hasiče zvládat kroky první pomoci a taktické postupy při dopravních nehodách, u kterých ve spolupráci s profesionálními kolegy často zasahují.

Sedm březnových dní nabitých teorií a následnou praxí bylo zaměřeno nejprve na základní první pomoc (16 hodin) a následně na vyprošťování u dopravních nehod (40 hodin). Při základech první pomoci se hasiči zaměřili na postupy při zástavě masivního krvácení, laické resuscitaci s využitím automatizovaného externího defibrilátoru a šetrnou manipulaci s osobou, která utrpěla závažné poranění. Při vyprošťování si členové jednotek osvojovali základní taktické postupy a zásady BOZP při vyprošťování, práce s různými typy hydraulického zařízení nebo principy stabilizace.

Potřebné znalosti a dovednosti si dobrovolní hasiči trénovali převážně na modelových situacích, které pro ně připravili instruktoři HZS Královéhradeckého kraje za pomoci kolegů ze ZÚ HZS ČR v prostorách Učiliště požární ochrany ve Velkém Poříčí.

Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje
Foto: ilustrační