Dobrovolní hasiči se učili zasahovat na vodě

Vzdělávání//Vzdělávací akce/Regionální

18.07.2017
Dobrovolní hasiči se učili zasahovat  na vodě

Během uplynulého víkendu ( 15.-16.7. 2017) se konal specializační kurz Práce na vodě pro členy dobrovolných jednotek PO.
32946.jpg

Ve skromných prostorách požární stanice Přehrada se konal první kurz pro členy SDH se zaměřením na záchranu z vody. Zúčastnilo se jej prvních 15 členů dobrovolných jednotek a probíhal pod vedením krajských instruktorů záchrany z vody.
32934.jpg

Během dvou dní si účastníci kurzu vyzkoušeli různé způsoby záchrany tonoucích, používání házecích pomůcek, plavání v zásahovém obleku a také způsob vyhledávání utonulých osob. Důležitou součástí kurzu byla též zdravověda a zvládání základních lanových dovedností. Dále si všichni vyzkoušeli pádlování na nafukovacích člunech a prohlédli si vybavení protipovodňového a ropného kontejneru, který je vybaven prostředky na stavbu norných stěn a mj. také na sběr nebezpečných látek nejen z vodní hladiny.

32958.jpg
Záchrana z vody je velmi specifická činnost a není určena pro každého. Předpokladem pro účast na tomto kurzu je dobrá fyzická kondice a zdatnost. I když se kurz konal v letním období a všichni měli k dispozici suché obleky, tak po několika hodinách strávených ve vodě byla většině zúčastněným zima. Počasí bylo velmi proměnlivé a několikrát nám i pršelo.
32954.jpg

Celý kurz byl hodně náročný a většině frekventantů se podařilo uspět v závěrečném přezkoušení.

npor. Ing. Alexandr Ficek - velitel požární stanice Přehrada

HZS Jihomoravský kraj