Hasiči nacvičovali zásah na vrcholu betonových sil

Vzdělávání//Vzdělávací akce/Regionální

23.03.2024 | Milín/ Středočeský kraj
Hasiči nacvičovali zásah na vrcholu betonových sil
 

V pátek 22. března po deváté hodině ranní byl zaměstnanci firmy Primagra, a.s., Milín ohlášen požár v posledním patře betonových obilních sil. Námětem cvičení byl požár, který vznikl po technické závadě na jednom z dopravníkových pásů na vrcholu sil. 

K požáru byla vyslána profesionální jednotka z centrální hasičské stanice Příbram a jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Milín. Hasiči se museli po příjezdu vystrojit a vybavit potřebnými prostředky pro hasební zásah ve výškové budově.

Nejprve byla vyslána dvoučlenná průzkumná skupina, která měla za úkol zjistit rozsah požáru a zahájit zásah pomocí jednoho proudu vedeného od požárního suchovodu. Zároveň další skupiny začaly vytvářet hadicové vedení po schodišti až do posledního patra, které je asi ve čtyřicetimetrové výšce. Až k místu požáru tak muselo být po schodišti nataženo dvě stě metrů hadic.

Na značnou fyzickou zátěž zasahujících hasičů mělo vliv nejen velké převýšení, ale také použití dýchací techniky. Po vytvoření hadicového vedení byly v nejvyšším patře nasazeny tři vodní proudy. Z vnější strany budovy byl veden požární útok pomocí nového čtyřicetimetrového automobilového žebříku na podvozku Scania, který byl na příbramské stanici zařazen do výjezdu teprve před dvěma dny, to znamená ve středu 20. března. Toto byl jeho první výjezd k události, i když jen cvičného charakteru.

Po ukončení cvičení proběhlo krátké vyhodnocení, po kterém se obě jednotky seznámily se specifiky daného objektu a jeho požárním zabezpečením.

mjr. Ing. Radek Dopirák
velitel CHS Příbram


 

Zdroj: Ing. Ladislav HOLOMČÍK
mediální poradce – tiskový mluvčí

HZS Středočeského kraje
1