Hasiči z celého kraje absolvovali výcvik záchrany z vodní hladiny

Vzdělávání//Vzdělávací akce/Regionální

07.09.2021 | Rozkoš/ Královéhradecký kraj
Hasiči z celého kraje absolvovali výcvik záchrany z vodní hladiny

Na východočeském moři, jak se přezdívá vodní nádrži Rozkoš, probíhal výcvik příslušníků HZS Královéhradeckého kraje v záchraně z vodní hladiny. Každý územní odbor vyslal skupinu minimálně pěti hasičů a instruktora pro práci na vodní hladině, pod jejichž dozorem příprava probíhala. Výcvik byl rozdělen na teoretickou a praktickou část.

U dělící hráze vodního díla Rozkoš vzniklo šest výcvikových bodů, kde si příslušníci zkoušeli různé techniky využívané při záchraně z vodní hladiny. Stanoviště se věnovala nácviku techniky tyrolského traverzu, ovládání raftového člunu, záchraně osoby se zraněním, motorovým člunům, nácviku kardiopulmonální resuscitace, technice skoku do neznámé vody a záchrany při využití házecích pytlíků.

Výcvik Rozkoš (24).jpg

Zdroj: por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí