Hasiči zasahovali v novém parkovacím domě

Vzdělávání//Vzdělávací akce/Regionální

23.01.2024 | České Budějovice/ Jihočeský kraj
Hasiči zasahovali v novém parkovacím domě
 

Již tento týden se v Českých Budějovicích u sportovní haly otevřou pro veřejnost nové garáže. Zda a jakým způsobem bychom zde zasahovali u případného požáru auta, si procvičily všechny tři směny profesionálních hasičů stanic České Budějovice a Suché Vrbné a také kolegové z podnikové jednotky SŽ České Budějovice. 

Vyzkoušeli jsme si věcné prostředky a vybavení, které u požáru v podobných objektech používáme. Jedná se především o tzv. vozíčky, jež instalujeme pod kola nepojízdného auta. Dále pak využijeme znalosti lanové techniky a navijáky na zásahových vozidlech, pomocí kterých spouštíme auto z garáží ven. Velkou pomocí při zajištění a následném spouštění nepojízdného vozu jsou kotevní body, na které bylo myšleno již v při projektování a stavbě nového parkovacího domu. Umožňují nám bezpečné korigování pohybu auta na vozíčkách.

Součástí výcviku byla také kompletní prohlídka garáží a seznámení se s celým objektem. Abychom na případný zásah byli připraveni. Věříme však, že garáže budou obyvatelům nejen Českých Budějovic dobře sloužit a našich zásahů zde bude co nejméně.


Zdroj: HZS Jihočeského kraje
 
1