Karvinští hasiči cvičili v areálu černouhelného dolu ve Stonavě

Vzdělávání//Vzdělávací akce/Regionální

09.10.2022 | Stonava/ Moravskoslezský kraj
Karvinští hasiči cvičili v areálu černouhelného dolu ve Stonavě

Jednotka HZS Moravskoslezského kraje ze stanice v Karviné vyrazila ve středu 5.10.2022 se čtyřmi zásahovými vozidly do Dolu ČSM ve Stonavě, kde měla hořet střecha úpravny uhlí – v areálu jediného činného černouhelného dolu na Karvinsku.

Naštěstí šlo „pouze“ o prověřovací cvičení. Jeho cílem bylo ověření dostupnosti a možnosti hasebního zásahu pomocí výškové techniky s využitím místních zdrojů požární vody. K dispozici hasiči měli automobilový žebřík AŽ 40 Scania-Magirus.

Karvinští profesionální hasiči vedle toho prověřili možnosti využití vnějších zásahových cest, včetně suchovodů, v neposlední řadě také ověřili nastavené mechanismy pro efektivní zdolávání mimořádných událostí v areálu povrchové části dolu, např. předávání informací na operační středisko hasičů před příjezdem hasičských jednotek, jejich navigaci v areálu dolu, zajištění evakuace objektu, včetně zajištění a předání potvrzení o beznapěťovém stavu.

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje