Kynologie optikou spolupráce s hasičskou stanicí v Prostějově.

Vzdělávání/Vzdělávací akce/Regionální

Kynologie optikou spolupráce s hasičskou stanicí v Prostějově.
zvireb-pes-vycvik.jpg
To že se na požární stanici může dokonale procvičovat spolupráce, doslova dokreslují následující fotky. Minulou sobotu se v Prostějově konalo několikáté setkání hasičů s kynology při společném výcviku.

ViewImage-(3).jpg

„Krátce k akci jsme pohovořili s Markem Sobkem vedoucím pracoviště IZS a služeb v Prostějově…“
V sobotu 16. března se opět setkali prostějovští hasiči s kynology při společném výcviku. Tito psovodi již mají za sebou zkoušku MV- Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru, tzv. atest nebo se na něj intenzivně připravují. Atesty v záchranářské kynologii opravňují psovody zasahovat společně u zásahů při vyhledávání osob v sutinách zřícených budov nebo na plochách.

ViewImage-(1).jpg

Námětem sobotního výcviku byla práce ve výšce a nad volnou hloubkou, spouštění a slaňování psovoda se psem a práce s výškovou technikou. Učili se lidé i psi. Vis na laně i jízda na vysokozdvižné plošině jsou pro psa neobvyklé zážitky. Díky výcviku s hasiči se s těmito situacemi u zásahu psi lépe vyrovnají.

Zdeněk Hošák | HZS Olomouckého kraje , tiskový mluvčí
Foto: HZS Olomouckého kraje