Na dva tisíce děti v Chrudimi navštívilo akci Bezpečné prázdniny

21.06.2017
Na dva tisíce děti v Chrudimi navštívilo akci Bezpečné prázdniny

p.jpg
Ve středu 21. června se v prostorách Dětského dopravního hřiště a Městského parku v Chrudimi u příležitosti Dne Policie a Národních dnů bez úrazu konala akce nazvaná Bezpečné prázdniny.

"V příjemném prostředí parku byl připraven bohatý program pro děti z mateřských a základních škol. Nechyběli zde také profesionální hasiči z Chrudimi, kteří se představili s nejmodernější technikou, ale i preventivním programem, jak se chovat při mimořádné události a řadou soutěží pro děti," přibližuje akci kpt. Ing. Hana Šepsová z územního odboru Chrudim.

Připraveny byly ukázky výcviku Záchranné brigády kynologů, ukázky boje zblízka, kterou předvedli policisté. Představil se zde i 43. výsadkový prapor Armády ČR. Doprovodného programu se zúčastnil i malíř Jan Honza Lušovský, ale i dobrovolní hasiči z Topole, Střední škola automobilní Holice a Besip team. Pro děti byly připraveny i skákací atrakce, dílničky a soutěže. Bezpečných prázdnin se účastnil i Český červený kříž Chrudim i Jízdní oddíl Městské policie Pardubice.

Vendula Horáková, tisková mluvčí HZS Pardubického kraje Foto: HZS Pardubického kraje