Náročný výcvik hasičů v polygonu a výcvik lezeckých nováčků

03.03.2023 | Karlovy Vary/ Karlovarský kraj
Náročný výcvik hasičů v polygonu a výcvik lezeckých nováčků

Výcvik lezeckých nováčků

1.3.2023 Výcvik lezeckých nováčků ze stanice Karlovy Vary připravila sloužící směna. Kromě pohybu se na lanovce s využitím lezecké techniky byla odborná příprava zaměřena i na záchranu z nepřístupného terénu.

Hasiči nejprve museli podle zadaných údajů najít v terénu místo, kde je zraněná osoba, použít museli dostupnou výjezdovou techniku pro zjištění správné lokace.

Následně se ke zraněné osobě museli dostat, postarat se o zdravotní stav i tepelný komfort a rychlým, ale zároveň šetrným způsobem dostat figuranta z nepřístupného místa až do určeného prostoru, kde by již bylo možné zachráněnou osobu předat záchranné službě.

Náročný výcvik hasičů v polygonu

2.3.2023 Hasiči HZS KVK z územního odboru Sokolov absolvovali náročný výcvik v polygonu SU a.s. Cílem výcviku bylo procvičit pohyb za nulové viditelnosti, pátrání a záchranu zraněné osoby. Ztížené podmínky vytvořil polygon určený pro výcvik pohybu v malém a překážkami vybaveném prostoru a hlavně tma doplněná studeným kouřem. Právě kouř je při požárech největším nebezpečím pro zachraňované a obrovskou komplikací pro zachránce.

Zdroj: facebook HZS Karlovarského kraje
Foto: ilustrační facebook HZS Karlovarského kraje