Nedaleko Znojma zasahovaly jednotky u vážné nehody. Jednalo se o cvičení složek IZS

Vzdělávání//Vzdělávací akce/Regionální

13.02.2020 | Znojmo/ Jihomoravský kraj

Středa, 12. února 2020 - Na silničním obchvatu Znojma se uskutečnilo cvičení složek IZS. Simulovala se dopravní nehoda s větším počtem zraněných osob.

Na místo vyjelo pět jednotek hasičů vč. jednotek SDH předurčených k činnostem na úseku ochrany obyvatelstva. Na čtyřicet profesionálních a dobrovolných hasičů zasahovalo po střetu dvou osobních aut, dodávky a cyklisty. Zraněné bylo nutné vyprošťovat, transportovat a také zajistit zázemí zasahujícím. Celkem se zranilo 15 osob ve vozidlech, cyklista nehodu nepřežil.

Podobná cvičení slouží k nácviku spolupráce jednotlivých složek IZS a odhalení možných nedostatků v nastaveném systému.

Jaroslav Mikoška, Petr Příkaský, HZS Jihomoravského kraje
Zdroj: HZS Jihomoravského kraje