Odborná příprava preventistů v požární ochraně

Vzdělávání//Vzdělávací akce/Regionální

05.04.2017
Odborná příprava preventistů v požární ochraně

Dne 1. dubna se v prostorách HZS Jihočeského kraje v Českých Budějovicích uskutečnila odborná příprava preventistů v požární ochraně. Tato odborná příprava se již tradičně koná ve spolupráci HZS Jihočeského kraje a Okresního sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska České Budějovice (Okresní odborné rady prevence).

ViewImage-aspx.jpg
Odborná příprava preventistů v požární ochraně je zaměřena na povinnosti obce, povinnosti fyzických osob, fyzických podnikajících a právnických osob na úseku požární ochrany. Součástí odborné přípravy je i vzdělávání účastníků tak, aby mohli provádět preventivně výchovnou činnost v rámci obcí a sborů dobrovolných hasičů.
Odborná příprava je zakončována ověřením získaných znalostí. Osvědčení o odbornosti Preventista III. stupně (dle metodiky SH ČMS) úspěšně získalo 9 účastníků. Ostatní účastníci odbornost získali již dříve a odborná příprava slouží k jejich dalšímu vzdělávání.
Na odborné přípravě se lektorsky podílel HZS Jihočeského kraje (plk. Ing. Jana Neškodná, kpt. Mgr. Kamila Mráčková a por. Mgr. Lenka Valachová) a z SDH Borovany Ing. Ladislav Karda.

autorka článku: plk. Ing. Jana Neškodná, HZS Jihočeského kraje