Pracovníci havířovského magistrátu cvičili s hasiči u simulovaného požáru

Vzdělávání//Vzdělávací akce/Regionální

27.02.2020 | Havířov/ Moravskoslezský kraj
Pracovníci havířovského magistrátu cvičili s hasiči u simulovaného požáru

Dvě jednotky havířovských hasičů (HZS MSK ze stanice Havířov + SDH Havířov-Životice) se zapojily v úterý 25.2.2020 ráno do taktického cvičení v budově havířovského magistrátu se simulovaným požárem počítače ve spisovně ve 4. patře. Jeden zaměstnanec byl zraněn při hašení a další osoba byla odříznuta od únikové cesty. Během cvičení byla místnost a chodba zakouřena pomocí vyvíječe kouře.

Tajemník havířovského magistrátu i s přípravným týmem chtěli toto cvičení uskutečnit a zároveň utajit před zaměstnanci, aby se co nejlépe prověřily činnosti v případě požáru. To se podle havířovských profesionálních hasičů povedlo, když si prověřili evakuaci celého magistrátu před budovu (odhadem dvě stovky osob) a také možnosti jejich evidence.

Hasiči si vyzkoušeli spolupráci se zaměstnanci, vyhledávání osob v zakouřeném prostředí, jejich záchranu pomocí automobilové plošiny AP27, záchranu zraněného s použitím vakuových nosítek, dosažitelnost nástupních ploch, vnitřní systém únikových cest, automatiku dveří apod...

Po cvičení byl proveden jeho rozbor s pracovníky magistrátu s konkrétními závěry pro zlepšení jejich bezpečnosti.
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje