Pracovník provádějící plnění uklouzl a spadl přes okraj

Vzdělávání//Vzdělávací akce/Regionální

23.12.2022 |  Ústecký kraj
Pracovník provádějící plnění uklouzl a spadl přes okraj

Takový byl scénář taktického cvičení v areálu společnosti Chart Ferox.

Pracovník provádějící plnění velkokapacitní nádrže otvorem umístěným ve vrchní části uklouzl a spadl přes okraj nádrže. Díky zádržnému systému zůstal zachycen v postroji – bohužel, ale v takové výšce, že nebyl schopen se svépomocí dostat bezpečně na zem.Prvotním průzkumem hasiči zjistili, že zaměstnanec je v bezprostředním ohrožení života.

Dva členové lezecké skupiny vytvořili kotevní bod a provedli bezpečnou záchranu osoby na zem k připraveným nosítkům, kde jí byla poskytnuta předlékařská pomoc s důrazem na možný vznik crush syndromu.Po uložení a zafixování do nosítek byla zraněná osoba transportována přes výrobní halu na určené místo k simulovanému ošetření zdravotnickou záchrannou službou.Po ukončení taktického cvičení provedl velitel stanice

Děčín vyhodnocení a poděkoval vedení společnosti za poskytnutí prostor, za aktivní spolupráci na přípravě cvičení a přítomné současně informoval o okamžitém navázání velmi úzké spolupráce při přípravě na mimořádné události, která se bude týkat odborné přípravy, zejména v podobě praktických výcviků v areálu společnosti.

foto: Michal Šafus

Zdroj: HZS Ústeckého kraje