Rozhledna v obležení hasičů

Vzdělávání//Vzdělávací akce/Regionální

20.11.2021 | Mariánka/ Pardubický kraj
Rozhledna v obležení hasičů

Rozhledna Mariánka na Mariánské hoře byla v poslední sluncem zalitý podzimní den v obležení hasičů. Důvod? Pod vedením hlavního instruktora lezců z centrální požární stanice Ústí nad Orlicí pprap. Jana Kůrky, se zde uskutečnilo cvičení. „K výcviku jsme si vybrali rozhlednu na Mariánské hoře. Na začátku si hasiči zopakovali základní povely a signály používané pro práci ve výškách a nad volnou hloubkou a správné vytvoření kotevních bodů,“ říká velitel stanice v Lanškrouně npor. Mgr. Jan Kalous.

Dále si hasiči procvičili sebezáchranu slaněním z rozhledny na různé způsoby. Při poslední části výcviku byla vytvořena modelová situace, kdy instruktor lezec představoval pracovníka provádějící údržbu na rozhledně, kterému se udělalo nevolno. Hasiči se museli k instruktorovi slanit a za pomoci záchranného trojúhelníku si ho na sebe zajistit a bezpečně se s ním slanit na zem.  A pozor, z fotografií si možná povšimnete, že věk tady opravdu nehraje roli, připraveni musí být hasiči i kolem padesátky i nově nastupující generace. A jelikož trošku foukalo, byli všichni hasiči pěkně „vyfoukaní“.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Zdroj: HZS Pardubického kraje