S Valaškou podle pravidel

27.03.2018
S Valaškou podle pravidel
vala.jpg
Profesionální hasiči ze stanice Valašské Meziříčí se zúčastnili projektu s názvem „S Valaškou podle pravidel“ zaměřeného na bezpečnost silničního provozu.

Projekt byl rozdělen na 3 samostatné akce a probíhal postupně v zámku Žerotínů, na základních školách a na náměstí ve Valašském Meziříčí.

ViewImage-aspx-(1).jpg

V zámku Žerotínů proběhla dvoudenní přednáška s žáky z druhých, čtvrtých a osmých tříd vybraných základních škol. Obsahovala promítání krátkých naučných filmů, výklad jednotlivých témat a diskuzi s odborníky

Z těch byli dětem k dispozici zástupci HZS Zlínského kraje, PČR, anesteziologicko-resuscitačního oddělení (ARO) nemocnice ve Valašském Meziříčí a BESIPu. Za pořadatele se akce účastnili také herci v roli automobilových závodníků, a to Olga Lounová, David Suchařípa, Lukáš Langmajer a automobiloví závodníci Silvestr Mikuláštík a Jaroslav Pešl. Po ukončení programu děti navštívily stanoviště profesionálních hasičů a zdravotních sester z ARO. Zde si mohly děti prohlédnout vybavení, se kterým hasiči běžně pracují a vyzkoušet si poskytování první pomoci.

qq-(1).jpg

Druhá část akce se odehrála na základních školách, které se do projektu zapojily. Tyto školy navštívili členové organizačního týmu Valašské rally a v jednotlivých třídách rozdali testy, které žáci vypracovali. Mohli tak předvést své znalosti načerpané z přednášky.

aa-(1).jpg
Třetí část pak probíhala na náměstí ve Valašském Meziříčí před startem Valašské rally Valmez 2018 konané 23. - 25. března 2018. Zde byly představeny třídy a také jednotlivci s nejlepšími výsledky v testech.

Hasiči měli připravenou simulaci požáru, při které divákům předvedli jak postupovat, když v nějakém objektu hoří, jak nahlásit událost na tísňovou linku 150 a jak se chovat do příjezdů hasičů.

Zdroj :
por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje