Servisní práce v dálničním tunelu Klimkovice využili hasiči k nácviku likvidace požáru

Vzdělávání//Vzdělávací akce/Regionální

07.04.2022 | Klimkovice/ Moravskoslezský kraj

Od úterý 5. dubna 2022 do čtvrtku se vystřídaly tři směny profesionálních hasičů Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) a jejich dobrovolní kolegové u taktických cvičení v dálničním tunelu Klimkovice.

Hasiči jako vždy využili pravidelné servisní práce na této liniové stavbě a v tunelové troubě, ve které byl právě uzavřen silniční provoz, nasimulovali dopravní nehodu osobního a nákladního automobilu.

Námětem cvičení byl tentokrát zásah u požáru jednoho z havarovaných vozidel, které bylo dle plánu na alternativní pohon. “Řidiči” tunel správně opustili krátce po nehodě pomocí tunelových propojek tak, jak je v reálné situaci plánováno.

Hasiči po příjezdu nejprve připravili dopravní vedení pomocí hadicových košů, ze kterých se hadice odvíjejí samovolně, poté nasadili útočné proudy od rozdělovače a dle současných postupů cvičili v dýchací technice samotný hasební zásah.

V tunelu v případě požáru zasahují nejen profesionální hasiči HZS MSK - konkrétně ze stanic Bílovec, Ostrava-Zábřeh a Ostrava-Přívoz, ale rovněž jejich dobrovolní kolegové. Do cvičení byly zapojeny jednotky obcí Klimkovice, Studénka a Vřesina.

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje