Složky IZS prověřovaly připravenost na výskyt vysoce nakažlivé nemoci

Vzdělávání//Vzdělávací akce/Regionální

27.09.2019 | Mladá Boleslav/Středočeský kraj
Složky IZS prověřovaly připravenost na výskyt vysoce nakažlivé nemoci
Ve čtvrtek 26. září 2019 v 10 hodin dopoledne se do nemocnice v Mladé Boleslavi dostavil muž, který vykazoval známky infekce vysoce nakažlivou nemocí. Navíc uvedl, že nedávno pobýval v jedné z afrických zemí, kde je tento výskyt možný. 
 

Takový byl námět taktického cvičení složek IZS, které proběhlo v Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi. K události se sjely všechny složky, které jsou podle typové činnosti na takový zásah předurčené. Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje povolalo profesionální jednotky ze stanic HZS Mělník, Mladá Boleslav, Říčany a Stará Boleslav.

Hasiči po příjezdu do nemocnice zajišťovali dekontaminační stanoviště pro očistu osob, a to nejen pro ty, které přišly do styku s infikovanou osobou, ale také přímo pro nakaženého pacienta. Na místě tak bylo nutné postavit dvě dekontaminační sprchy.

Po ustavení dekontaminačního stanoviště se jednotliví hasiči oblékli do ochranných obleků a vydali se do ordinace, odkud nejprve odvedli osoby z čekárny a následně i zdravotnický personál, který se zasaženou osobou přišel do styku. Nakonec vynesli ve speciálním biovaku nakaženého muže, kterého v tomto vaku také dekontaminovali a následně předali k transportu do cílového zařízení.

Další podrobnosti ke cvičení na webu Krajského úřadu Středočeského kraje.

por. Ing. Tereza Fliegerová
tisková mluvčí
HZS Středočeského kraje

Zdroj: HZS Středočeského kraje

1