REKLAMA
vše o hasičích
na jednom místě...
Tísňové volání150 / 112

Takticé cvičení zásahu na požár objektu automatického zakladačového parkovacího domu

Požár osobních vozidel v podzemním automatickém parkovacím systému Balustráda na Resselově náměstí v Chrudimi byl ve středu 8...

08.06.2022 | Chrudim/ Pardubický kraj
REKLAMA
REKLAMA

Požár osobních vozidel v podzemním automatickém parkovacím systému Balustráda na Resselově náměstí v Chrudimi byl ve středu 8. června dopoledne námětem taktického cvičení profesionálních a dobrovolných hasičů z Chrudimi.

Během cvičení bylo nejdůležitější procvičit taktiku zásahu na požár uzavřeného objektu automatického zakladačového parkovacího domu, ověření funkčnosti automatického odvětrávání, volných nástupních ploch, vodního zdroje a využití teoretických znalostí a praktických dovedností pro provedení hasebního zásahu.

K simulovanému požáru došlo vlivem zkratu v elektroinstalaci jednoho ze zaparkovaných vozidel. Požár vozidla byl zjištěn pomocí elektrické požární signalizace a ohlášen na PCO na Krajském operačním a informačním středisku HZS Pardubického kraje. Okamžitě tak byl vyhlášen standardními postupy poplach pro určené jednotky. Po příjezdu jednotek na místo, bylo průzkumem zjištěno, že z podzemních garáží vychází hustý tmavý kouř od automaticky spuštěné přetlakové ventilace.

Velitel nechal vytvořit dvě skupiny, které vyrazily na průzkum bytového domu nad objektem garáží kvůli možnému zakouření, informování, aby obyvatelé či nájemci domu nevětrali okny. Další hasiči likvidovali plameny. Požár hasiči dostali pod kontrolu a postupně uhasili všechna ohniska.

Podzemní automatický parkovací systém Balustráda je speciálně konstruovaný prostor pro automatický parkovací systém osobních automobilů navazující na pětipodlažní zděnou budovu umístěnou nad tímto prostorem (Obchodně bytové centrum BALUSTRÁDA) – tyto objekty jsou vzájemně odděleny jako samostatné požární úseky.

Budova automatického parkovacího systému je vybavena třemi vjezdovými vraty. Uvnitř jsou dva automatické výtahy na osobní automobily, které jsou parkovány ve třech výškových úrovních, max. kapacita je 96 vozidel.

 

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí


Zdroj: HZS Pardubického kraje
REKLAMA
REKLAMA
Autor článku:
Zdroj článku:
REKLAMA



Nejnovější články

výběr nejnovějších aktuálních informací o zásazích a událostech hasičů z Česka. Přes tlačítko můžete přejít do sekce kde naleznete průběžně denně nejnovější zprávy o „hasičských“ akcích a činnostech jak nám je poskytují tiskové odbory HZS z jednotlivých krajů Česka, informace z Generálního ředitelství HZS ČR
 

Přejít na nejnovější články
Z regionu
02.08.2026 Čelní střet skončil tragicky. Opilý řidič měl vjet do protisměru, druhý motorista zemřel Tragická dopravní nehoda v rakouském Ardaggeru si vyžádala jeden lidský život. Podle policie měl silně opilý řidič lehkého nákladního vozidla vjet do protisměru. Zobrazit článek
Z regionu
02.08.2026 Tragický požár bytu v Praze. Jednu osobu hasiči zachránili, další zemřela Tragické následky měl noční požár bytu v pražských Hlubočepích. Hasiči zachránili jednu osobu, událost si však vyžádala také jeden lidský život. Zobrazit článek
Z regionu
02.08.2026 Dvě auta se střetla u Vinařic. Hasiči jednu osobu vyprostili pomocí páteřní desky Dopravní nehoda dvou osobních automobilů u Vinařic si vyžádala zásah hasičů a zdravotnických záchranářů. Dvě osoby byly předány do péče ZZS. Zobrazit článek
Z regionu
02.08.2026 Dvě vážné nehody během noci. Tři lidé skončili v nemocnici, jeden řidič nadýchal přes promile Dvě vážné dopravní nehody zaměstnaly v noci složky IZS na jihu Čech. Tři lidé utrpěli zranění a hasiči je museli z havarovaných vozidel vyprošťovat. Zobrazit článek
REKLAMA
Nahoru