Taktické cvičení hasičů v mateřské školce

Vzdělávání//Vzdělávací akce/Regionální

29.09.2023 | Bílovec/ Moravskoslezský kraj
Taktické cvičení hasičů v mateřské školce

Dvě hasičské jednotky se ve středu 27. září 2023 dopoledne zapojily do taktického cvičení v budově Mateřské školy Zahradní v Bílovci.

Námětem cvičení byl požár v jedné z místností s následnou evakuací objektu, ve školce zároveň zůstalo několik osob.

K zásahu byli krátce před devátou hodinou povoláni profesionální hasiči ze stanice Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje v Bílovci a spolu s nimi i dobrovolná jednotka z města Studénka.

Hasiči po příjezdu na místo zahájili v zakouřeném objektu požární zásah a vyhledávání pohřešovaných osob, které následně vynesli před budovu s využitím masek připojených k vlastním dýchacím přístrojům.

Cvičení trvalo necelou hodinu, po přetlakovém odvětrání školky zůstali hasiči na místě a předvedli dětem svou zásahovou techniku.

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje