Taktické cvičení požár střechy domova pro seniory

Vzdělávání//Vzdělávací akce/Regionální

08.04.2022 |  Kateřinice/ Moravskoslezský kraj
Taktické cvičení požár střechy domova pro seniory

Požár střechy domova pro seniory v Kateřinicích byl námětem taktického cvičení hasičů z Kopřivnice

Ve čtvrtek 7. dubna 2022 odpoledne absolvovali hasiči z nejmladší stanice HZS Moravskoslezského kraje v Kopřivnici taktické cvičení. Jeho námětem byl požár střechy domova pro seniory v nedalekých Kateřinicích.

Cvičení bylo zahájeno krátce po poledni, mezi jeho cíle patřilo mimo jiné seznámení se s požárně bezpečnostním řešením domova i prověření reakce zaměstnanců po aktivaci elektrické požární signalizace.

Simulovaný požár měl dle plánu vzniknout na půdě, zplodiny následně zaplnily třetí nadzemní podlaží, ve kterém zůstalo uvězněno několik osob.

Figuranty zajistili samotní zaměstnanci domova, záchrana probíhala po vnitřních zásahových cestách za použití vyváděcích masek.

Pro případný zásah z vnějšku byl na místě rovněž ustaven automobilový žebřík.

Hasiči během přibližně hodinového cvičení zachránili všechny tři figuranty, vyzkoušeli si komunikaci radiostanicemi, signály pažemi i bojová rozvinutí hadicemi do poschodí.

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje