Taktické cvičení připomnělo náročný zásah hasičů při požáru v Lukovečku

Vzdělávání//Vzdělávací akce/Regionální

10.11.2022 | Dobrotice/ Zlínský kraj
Taktické cvičení připomnělo náročný zásah hasičů při požáru v Lukovečku

(10.11.2022) Hasiči cvičili v lese v Dobroticích na Kroměřížsku.

Námětem čtvrtečního cvičení hasičů HZS Zlínského kraje ze stanice Holešov a jednotky sboru dobrovolných hasičů města Holešov se stala likvidace požáru lesního porostu. Cvičení mělo připomenout náročný zásah hasičů při požáru v obci Lukoveček ze dne 25. 7. 2022, který zasáhl lesní porost a vyžádal si nasazení hasičských jednotek z 3. stupně požárního poplachu, včetně leteckého hašení za pomoci bambi vaku.

Úkolem dnešního cvičení bylo prověřit efektivnost dopravního vedení hadicemi „C“ s více rozdělovači, zapojenými sériově a efektivnosti „hasícího programu D“.

Na závěr cvičení bylo provedeno jeho vyhodnocení s poznatky k užití termokamer, proudnic, speciálních požárních automobilů při tomto typu události, ale také efektivnost hadicového bojového rozvinutí s více rozdělovači v dopravním vedení.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

Zdroj: HZS Zlínského kraje