Taktické cvičení složek IZS - Letecká nehoda

Vzdělávání//Vzdělávací akce/Regionální

04.05.2023 | Pardubice/ Pardubický kraj
Taktické cvičení složek IZS - Letecká nehoda

Letecká nehoda letounu CASA C-295M způsobená závadou na motorové (palivové) části s následným nouzovým přistáním se stala tématem cvičení záchranářů v areálu letiště Pardubice.

K hromadnému neštěstí byly povolány všechny složky IZS. Maskování figurantů zajistila SPŠCH Pardubice ve spolupráci s Fakultou zdravotnických studií Univerzity Pardubice. Čtyři desítky figurantů z řad studentů a vojenského útvaru měli různá zranění, simulovali jsme i polytraumata včetně několika osob bez známek života. Záchranáři procvičili metodu START (Snadné Třídění A Rychlá Terapie) a součinnost a koordinaci složek IZS předurčených pro mimořádnou událost v letovém provozu velkého rozsahu na letišti Pardubice.

Cvičení se zúčastnily jednotky požární ochrany zahrnuté v poplachovém plánu objektu Letiště Pardubice (Vojenská hasičská jednotka Pardubice, CHS Pardubice, HZSp Paramo Pardubice, Heřmanův Městec, Chrudim, HZSp Synthesia Pardubice, CHS Chrudim, Choltice, Staré Hradiště, Srch, Ráby, Přelouč, Sezemice, Pardubice – Hostovice a Lázně Bohdaneč). Cvičení se dále zúčastnili: Vojenská policie, Cizinecká policie, Úsek zdravotních služeb a Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje.

Všem zúčastněným děkujeme za profesionální přístup a nasazení při taktickém cvičení.

kpt. Mgr. Jakub Stryka - zastupující tiskový mluvčí

Zdroj: HZS Pardubického kraje