Trénink je velmi důležitý

Vzdělávání//Vzdělávací akce/Regionální

08.06.2022 | Žamberk/ Pardubický kraj
Trénink je velmi důležitý

Pěkně napilno měli v pondělí 6. června hasiči na Orlickoústecku. Dopoledne na jednom letohradském sídlišti trénovali profesionální hasiči ze Žamberku a dobrovolní hasiči z Letohradu možné způsoby tzv. „útočných“ proudů ve výškových budovách, aby příslušníci, ale i dobrovolní hasiči byli co nejlépe připraveni na zdolávání bytových požárů.

Odpoledne pro změnu patřilo školení a odborné přípravě při vyprošťování osob u dopravních nehod autobusu s osobním autem. V žamberecké sběrně surovin trénovaly jednotky požární ochrany II. předurčené právě na zásahy u dopravních nehod (Letohrad, Jablonné nad Orlicí a Žamberk) s profesionální jednotkou ze Žamberku.

„Jednotky nacvičovaly možné vstupy do havarovaného autobusu s následnou evakuací osob. Autobus, ale i nákladní automobil jsou specifickými dopravními prostředky s velkým množstvím zraněných osob a samotnou výškou dopravního prostředku je složitější taktika při používání hydraulického vyprošťovacího zařízení,“ říká velitel družstva směny C na stanici v Žamberku nprap. Tomáš Lehký, který je také garantem vyprošťování u dopravních nehod.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Zdroj: HZS Pardubického kraje