Třídenní výcvik ostravských leteckých záchranářů vrtulníkem a požárním vakem

22.04.2022 | Ostrava/ Moravskoslezský kraj
Třídenní výcvik ostravských leteckých záchranářů vrtulníkem a požárním vakem

Je i video...

Dvě desítky leteckých záchranářů z řad příslušníků Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) byly proškoleny během třídenního výcviku na revitalizované haldě v Ostravě-Hrabůvce (s vodní nádrží), zaměřeného na plnění a hašení požárů pomocí speciálního bambi vaku – tentokrát o objemu 400 litrů vody.

S profesionálními hasiči – pod vedením ppor. Stanislava Kostky ze stanice HZS MSK Ostrava-Zábřeh – cvičil od středy do pátku (20.-22.4.2022) vrtulník soukromé firmy Heli4you, s níž má HZS MSK uzavřenu smlouvu o spolupráci. Vrtulník mj. pomáhal hasit loňský velký požár vrakoviště v Ostravě-Vítkovicích.

Bambi vak je integrovaný protipožární systém sloužící k přímému hašení požárů a je obvykle upevněn v podvěsu pod vrtulníkem. Objem těchto vaků může být různý, např. i 1000 litrů. K jeho naplnění používají hasiči hadice B a speciální proudnice.

Video z výcviku (Tomáš Lach, HZS MSK): https://youtu.be/nrC0YXKgrxk

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje