Úspěšný Den s IZS ve Frýdlantu nad Ostravicí

Vzdělávání/Vzdělávací akce/Regionální

Úspěšný Den s IZS ve Frýdlantu nad Ostravicí
vzdelavani1.jpg
Město Frýdlant nad Ostravicí (odbor školství a kultury, okres Frýdek-Místek) společně s Hasičským záchranným sborem Moravskoslezského kraje, místními dobrovolnými hasiči, Zdravotnickou záchrannou službou Moravskoslezského kraje a Policií České republiky připravili na páteční dopoledne 12.4.2019 pro žáky 8. tříd dvou frýdlantských základních škol preventivně výchovnou akci, nazvanou Den s integrovaným záchranným systémem (IZS). Téma ochrany obyvatelstva a chování občanů při mimořádných událostech je přitom jedním z průřezových témat školního vzdělávacího programu.

ViewImage-(9).jpg

Na několika stanovištích si žáci vyslechli poutavý výklad odborníků z jednotlivých složek IZS o tom, co dělat v případě, že budou účastníky nějaké mimořádné události, jak poskytnout první pomoc a také jak se zachovat v případě, že se stanou svědky nějaké činnosti, která je v rozporu se zákony a dalšími předpisy naší země.

Školáci měli možnost prohlédnout si vybavení záchranných složek. Zprvu poněkud pasivní přístup dospívajících žáků se podařilo přednášejícím vždy změnit v poměrně živou, věcnou a pro děti jistě přínosnou diskusi.

ViewImage-(10).jpg

Akce se zúčastnilo celkem kolem 180 žáků a pedagogů. Kvůli nepříznivému počasí zůstala na venkovní ukázce pouze rozměrná technika hasičů, ostatní stanoviště byla přesunuta do prostor hasičské zbrojnice místních dobrovolných hasičů.

ViewImage-(11).jpg  ViewImage-(12).jpg  ViewImage-(13).jpg

Se získanými informacemi budou ještě žáci dále pracovat ve svých třídách, kde budou vyplňovat kvízy a zpracovávat další úkoly podle pokynů pedagogů. Nejlepší zástupci z jednotlivých tříd vytvoří školní týmy, které se proti sobě utkají ve vědomostně-dovednostní soutěži s bezpečnostní a záchranářskou tématikou. A ta se bude konat ve středu 24.4.2019 v kulturním domě ve Frýdlantu nad Ostravicí.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje
Foto: HZS Moravskoslezského kraje