V Prachaticích byla představena Seniorská obálka

Vzdělávání//Vzdělávací akce/Regionální

02.04.2019
V Prachaticích byla představena Seniorská obálka

Grafika_11.JPG
Ministerstvo práce a sociálních věcí zastoupené Bc. Alenou Bártíkovou, DiS., zorganizovalo ve spolupráci s Městským úřadem Prachatice, obvodním oddělením Policie ČR v Prachaticích, HZS Jihočeského kraje, územním odborem Prachatice a Domovem seniorů Mistra Křišťana v Prachaticích povídání o prevenci v seniorském věku s názvem „Seniorská obálka“. 

sen-ob.jpg

Tato akce byla součástí většího projektu, nad kterým převzala záštitu hejtmanka Ivana Stránská. Debata proběhla 1. dubna 2019 v Radničním sále města Prachatice a moderovala ji Hana Rabenhautová.

ViewImage-aspxb.jpg

Přítomní si nejdříve vyslechli zástupkyni policie por. Bc. Martinu Joklovou, která varovala před nekalými praktikami podvodníků, kteří se snaží obohatit na úkor seniorů. Popsala různé druhy pokusů, jak se tito pachatelé snaží vniknout do bytu, a jejich další promyšlené počínání, aby získali finanční obnos, který jim nepatří.

ViewImage-aspxcv.jpg
Druhý na řadu přišel zástupce profesionálních hasičů por. Mgr. Martin Vávra, který seznámil návštěvníky s příčinami vzniku požáru v obydlí, informacemi, co dělat při požáru a jak předcházet vzniku požáru. Došlo i na téma čištění komínů a pálení biologického odpadu.

n.jpg

Po požární prevenci se slova ujala Ing. Bc. Hana Vojtová, ředitelka Domova seniorů Mistra Křišťana Prachatice, která podala informace o zdravotní prevenci a popsala, jak kvalitně žít i v pokročilém věku.

mk.jpg
 

Celé setkání ukončila přednáškou  Bc. Alena Bártíková, DiS. Představila Seniorskou obálku, jež má pomoci starým lidem v tísni, při ohrožení života či zdraví. Současně Seniorská obálka pomáhá i složkám integrovaného záchranného systému. Seniorská obálka obsahuje informace, které léky senior užívá, kterými nemocemi trpí, včetně kontaktu na příbuzné. I z tohoto důvodu je nutné mít obálku na viditelném místě, a to na vnitřní straně vstupních dveřích do bytu nebo na dveřích ledničky.

bn.jpg

Všichni účastníci sezení si domů odnesli Seniorskou obálku a Příručku pro seniory. V příručce senioři naleznou informace o požární ochraně, ochraně obyvatelstva a první pomoci.

Odkaz na Seniorskou obálku: https://socialniportal.kraj-jihocesky.cz//?seniorska-obalka

autor textu: por. Mgr. Martin Vávra, foto: Karel Rabenhaupt

 

Zdroj:

Vendula Matějů, tisková mluvčí - HZS Jihočeský kraj

FOTOGALERIE

 

 

1