Výcvik leteckých záchranářů

Vzdělávání//Vzdělávací akce/Regionální

07.06.2022 | Podlešín/ Středočeský kraj
Výcvik leteckých záchranářů

V pondělí 6. června se skupina leteckých záchranářů z územního odboru Kladno HZS Středočeského kraje účastnila pravidelného výcviku, který byl tentokrát situován k obci Podlešín na Kladensku.

Hasiči trénovali s vrtulníkem Bell 412 Letecké služby Policie ČR. Tentokrát byl výcvik zaměřen především na záchranu osob z budov v součinnosti se Zdravotnickou záchrannou službou hlavního města Prahy. Příslušníci tak trénovali nejen to, jak zachránit osobu z budovy, kde není možné provést záchranu jiným způsobem, ale také dopravu lékaře k simulovaně zraněné osobě za pomoci palubního jeřábu.

Cílem výcviku bylo nejen seznámení leteckých záchranářů HZS Středočeského kraje s tímto typem záchrany, ale také nácvik koordinace spolupráce s lékaři a zdravotníky zdravotnické záchranné služby.

por. Ing. Tereza Sýkora Fliegerová
HZS Středočeského kraje