Výcvik se zařízením CCS Cobra

Vzdělávání//Vzdělávací akce/Regionální

02.08.2023 | Mladá Boleslav/ Středočeský kraj
Výcvik se zařízením CCS Cobra

Mladoboleslavští profesionální hasiči se v uplynulých dnech zdokonalovali v používání speciálního hasicího zařízení Cold Cut Systém (CCS) Cobra, kdy byly vytvořeny reálné podmínky pro zásah při požáru obytných budov.

Výcvik se uskutečnil ve vytipovaném objektu v obci Zelená, která je částí obce Luštěnice.

Cílem praktického výcviku bylo osvojení si taktiky správného nasazení hasicího zařízení CCS Cobra, a to i s využitím termokamery.

Při dodržení těchto zásad dojde k prudkému poklesu teploty v místě zásahu, což v další fázi umožňuje bezpečné nasazení D proudů pro provedení likvidace požáru.

Výcviku se zúčastnili příslušníci centrální hasičské stanice Mladá Boleslav, řídící důstojníci mladoboleslavského územního odboru a zástupci zbývajících hasičských stanic ÚO MB (Benátky nad Jizerou, Bělá pod Bezdězem, Mnichovo Hradiště a Stará Boleslav).

Zdroj: Ing. Ladislav HOLOMČÍK
mediální poradce