Záchrana osob pod betonovými panely v Ostravě-Hranečníku dopadla dobře

27.10.2021 |  Ostrava/ Moravskoslezský kraj
Záchrana osob pod betonovými panely v Ostravě-Hranečníku dopadla dobře

Je i video...

Čtrnáct profesionálních hasičů ze stanice Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) Ostrava-Zábřeh se zapojilo v úterý 26.10.2021 večer do záchrany dvou osob, na které spadly v Ostravě-Hranečníku těžké betonové panely. Zásah dopadl úspěšně, šlo o prověřovací cvičení (zasahující hasiči o něm dopředu nevěděli) se dvěma figurínami – po zřícení betonového skeletu budovy při jejím bourání. Jedna z nich byla resuscitační.

Hasiči, kteří na výcvikovou základnu IZS na Hranečníku přijeli i se dvěma potřebnými kontejnery (technický a Paratech), museli nejprve obě zavalené osoby ve tmě najít. Pak odstraňovali betonové panely i speciální betonovou kostku na panelu, pod kterým ležela jedna ze zavalených osob. Pro manipulaci s panely hasiči nejprve použili hydraulickou ruku kontejnerového nosiče, pro zvednutí posledního panelu pneumatické zvedací vaky.

Video (Tomáš Lach, HZS MSK): https://youtu.be/u6nd-2cVfkE

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje