Zážitek nemusí být vždy pozitivní nebo negativní, co kdyby byl intenzivní?

Vzdělávání//Vzdělávací akce/Regionální

03.10.2020 | Velké Poříčí/ Pardubický kraj
Zážitek nemusí být vždy pozitivní nebo negativní, co kdyby byl intenzivní?

O intenzivním zážitku teď hovoří hasiči lezci, kteří absolvovali v tomto týdnu na Učilišti požární ochrany ve Velkém Poříčí tzv. „čtyřiadvacítku“. Jedná se o každoroční odbornou přípravu, kdy lezci musí absolvovat výcvik 24 hodin.

„Většinou hasiči vyjíždí mimo svůj „hasební“ obvod do zajímavých lokalit, a právě na tři dny,“ upřesňuje specifika výcviku nstžm. Jakub Hlavsa, DiS., hasič-lezec z HZS Pardubického kraje, územního odboru Ústí nad Orlicí.

Pro letošní výcvik si lezecký instruktor vybral skvělý výcvikový polygon na Učilišti požární ochrany ve Velkém Poříčí. Všichni lezci museli splnit předem připravené úkoly, a to jak jednotlivě, tak po skupinách. Jednalo se například o horizontální, ale i vertikální pohyb na laně, vyproštění lezce s jeho následným spuštěním na zem. Dále o vyproštění osoby ze studny pomocí kladkostroje, práce s nosítky ve výšce a nad volnou hloubkou.

„Výcvikový polygon nabízí opravdu nepřeberné množství možností, a proto byl čas vyplněn do poslední minuty a všichni účastníci výcviku si odnesli spoustu zážitků,“ doplňuje usilovnost a chuť do výcviku Jakub Hlavsa.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí
Zdroj: HZS Pardubického kraje