Noční výcvik ve Školním a výcvikovém zařízení hasičů v Brně

Vzdělávání/Vzdělávací zařízení/Celostátní

Noční výcvik ve Školním a výcvikovém zařízení hasičů v Brně
vzdel.jpg
Na konci každého kurzu Nástupní odborný výcvik, ještě před závěrečnými zkouškami, se pořádá noční výcvik, který ověří získané znalosti a odborné dovednosti všech účastníků kurzu.

Jeden takový noční výcvik proběhl dne 6. prosince 2018 ve Školním a výcvikovém zařízení Brno pro kurz 65 NOV.

ViewImage-(2).jpg

Celkem 22 posluchačů kurzu bylo rozděleno do tří skupin. Každá skupina absolvovala tři modelové situace: záchrana osoby z hloubky, požár rodinného domu se záchranou čtyř osob a záchrana osoby z výkopu se stabilizací pomocí pažení. Reálným podmínkám zásahu nahrávalo i počasí, kdy z noční oblohy padal déšť se sněhem, a teplota okolí byla na bodě mrazu.

ViewImage-(6).jpg

Skupiny na jednotlivých stanovištích obstály, prakticky si ověřily široké spektrum dovedností získaných v průběhu kurzu a odnesly si cenné zkušenosti. Za všechny účastníky nočního výcviku bychom chtěli poděkovat všem lektorům za odbornou přípravu během celého patnáctitýdenního kurzu, která usnadnila průběh při zvládání modelových situací.

Posluchači kurzu 65 NOV, ŠVZ Brno

kpt. Mgr. Nicole Zaoralová - tisková mluvčí MV- generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR
Foto: generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR