Jihočeští hasiči převzali od společnost ESSOX nafukovací překážkovou dráhu pro děti, pokračuje tak projekt „Společně bezpečně“

Vzdělávání/Vzdělávací zařízení/Regionální

31.05.2018

index-(1).jpg  Essox-logo_transp.png

Během stovek exkurzí a vzdělávacích akcí předají jihočeští hasiči každý rok tisícům dětí důležité vědomosti a návody, jak se chovat v krizových situacích. Pro své aktivity získal jihočeský profesionální sbor významného partnera, společnost ESSOX, s. r. o.

ViewImage-aspx-(1).jpg

Společnost Essox podpořila jihočeské hasiče v rámci svého nového projektu s názvem „Společně bezpečně“. Pod jeho hlavičku chce do budoucna integrovat své aktivity v oblasti vzdělávání, ať už jde o přednášky na téma finanční gramotnosti nebo o tvorbu vzdělávacích materiálů či edukačních kampaní.

wwww-(1).jpg

Cílem projektu Společně bezpečně, který je pilotním zde na jihu Čech, je vzdělávat zábavnou formou děti a učit je, jak reagovat v nebezpečných okamžicích, se kterými se mohou ve svém životě setkat. V souladu s hlavními riziky, kterým děti čelí, je projekt rozdělen do čtyř oblastí: Bezpečně v dopravě, Bezpečně v přírodě, Bezpečně uvnitř a – celkem logicky, neboť pro Essox je toto téma velmi důležité – Bezpečně s penězi.

hla-(2).jpg

Partnerství HZS Jihočeského kraje a společnosti Essox stvrdili zástupci obou organizací již v dubnu tohoto roku, kdy firma Essox poskytla hasičům pro vzdělávací účely brožury a edukační hračky. Dnes Jana Hanušová, generální ředitelka společnosti Essox, předala krajskému řediteli HZS Jihočeského kraje plk. Lubomíru Burešovi nafukovací překážkovou dráhu.

wwwww-(1).jpg

Dráhu hasiči ihned postavili a ještě než byla předána, si ji ředitel jihočeských profesionálů osobně vyzkoušel. A ode dneška ji jihočeští hasiči budou využívat v rámci své preventivně-výchovné činnosti.

Jihoceska-HZS-logo.jpgKrajský ředitel HZS Jihočeského kraje plk. Lubomír Bureš k projektu řekl: „Jsem velmi rád, že jsme navázali spolupráci s firmou Essox a že se nám daří do našeho sboru díky našemu společnému projektu přinášet nové věci. Novou nafukovací dráhu jsem si vyzkoušel na vlastní kůži a jsem přesvědčen, že nám v naší preventivně-výchovné činnosti bude velkým pomocníkem.“

Vendula  Matějů –tisková mluvčí Jihočeský kraj
Foto: HZS Jihočeský kraj