Jihomoravští profesionální hasiči mohou využívat novou interaktivní učebnu

Vzdělávání/Vzdělávací zařízení/Regionální

Jihomoravští  profesionální hasiči mohou  využívat novou interaktivní učebnu
27.11. 2017  odpoledne hasiči Jihomoravského kraje  oficiálně otevřeli novou interaktivní učebnu, která se nachází v budově přilehající k areálu požární stanice Lidická v Brně.
Pořízení preventivně-výchovných materiálů a zbudování učebny bylo možné díky finanční podpoře společnosti ČEZ.
34399.jpg
Dohoda o spolupráci mezi HZS ČR a společností ČEZ umožňuje každoročně financovat mimo jiné preventivní programy. V Jihomoravském kraji se letos díky podpoře v podobě 250 tisíc korun podařilo vytvořit novou učebnu s interaktivní tabulí, pořídit preventivně výchovné materiály a doplňující výpočetní techniku.
34394.jpg
Slavnostní akce se účastnil plk. Daniel Miklós, náměstek generálního ředitele HZS ČR. Jihomoravské profesionální hasiče reprezentoval náměstek krajského ředitele plk. Václav Špéra. Za společnost ČEZ vystoupil Ing. Miloš Štěpanovský, který ocenil nastavenou spolupráci mezi hasiči na společností ČEZ: „Našli jsme velmi dobrou komunikaci a otevřené dveře a jsem rád, že jsme mohli pomoct a určitě to není pomoc poslední.“
34396.jpg
Nová učebna bude sloužit pro interaktivní vzdělávání dětí, ale i pedagogů a lektorů. Jedná se o první učebnu tohoto typu u HZS Jihomoravského kraje.

34395.jpg
Ve stejné budově je nově otevřena také místnost sloužící mimo jiné zaměstnancům společnosti ČEZ při mimořádných událostech a bude sloužit jako havarijní informační středisko.

Jaroslav Mikoška
firebrno.cz