Ve Velkém Poříčí otevřou unikátní lezecký polygon pro činnosti ve výškách a nad volnou hloubkou,

Vzdělávání/Vzdělávací zařízení/Regionální

03.04.2019
Ve Velkém Poříčí  otevřou unikátní lezecký polygon pro činnosti ve výškách a nad volnou hloubkou,
lezeni2.jpg

stazeny-soubor.jpg

Slavnostní otevření se koná 12. 4. 2019 v 13:30 hod. za účasti ministra vnitra Jana Hamáčka.

Adresa: Náchodská 530, 549 32 Velké Poříčí (Učiliště požární ochrany Velké Poříčí, nachází se v areálu stanice HZS Náchod a sídla Územního odboru Náchod)

V tomto zařízení se nebudou vzdělávat jen profesionální příslušníci HZS ČR, ale nově také dobrovolní hasiči a zástupci dalších složek IZS.

Polygon je svého druhu v celé Evropě unikátní. Příslušníci HZS a projektant se nechali inspirovat podobným zařízením blízko francouzského Grenoblu, které provozuje firma Petzl. Ta jej využívá k testování svých produktů pro horolezectví i profesionální záchranářské operace. Podoba polygonu ve Velkém Poříčí je však kreativně řešená a odpovídá vysoce specifickým požadavkům hasičů. Některé prvky si dokonce navrhovali hasiči sami.

Náklady na celý projekt „UPO Velké Poříčí – Modernizace stávajícího vzdělávacího a výcvikového střediska“ dosáhly částky 57,3 milionu Kč vč. DPH. HZS Královéhradeckého kraje čerpal dotaci z EU, Integrovaného regionálního operačního programu. Dotace pokryla 85 % nákladů, zbytek byl hrazen ze státního rozpočtu.

Veřejnost si bude moci polygon poprvé prohlédnout během dne otevřených dveří, kdy otevírají své brány stanice HZS Královéhradeckého kraje při příležitosti svátku svatého Floriána, a to v neděli 5. května 2019.

por. Mgr. Martina Götzová - HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje