False

Vyhrajte Den s hasiči

Zábava/Hraji s hasiči/Soutěže a hry

27.06.2017
Vyhrajte Den s hasiči

Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje vyhlašuje soutěž o zážitkový den s profesionálními hasiči na stanicích HZS Libereckého kraje v Liberci, Jablonci nad Nisou, České Lípě a Semilech. Soutěž je určena na podporu výuky problematiky ochrany člověka za běžných rizik a mimořádných událostí pro třídní kolektivy 7. tříd základních škol (případně sekund osmiletých gymnázií) Libereckého kraje.

Podmínkou zařazení do soutěže je splnění všech zadaných soutěžních úkolů písemně v textovém editoru (např. MS Word) s fotografiemi vloženými přímo do textu, vyplnění přihlášky a zaslání na e-mail iva.michalickova@hzslk.cz   nejpozději do 9. června 2017. Zaslané úkoly budou vyhodnoceny odborníky z řad HZS LK a nejlepší třídní kolektivy budou pozvány na stanice profesionálních hasičů, kde budou pro děti připravena zajímavá stanoviště. Všichni žáci vítězných tříd dostanou drobné dárky.

Den s hasiči proběhne na stanicích HZS LK, 27. června 2017 od 9 do 11 hodin. Maskotem celé akce bude plamínek libereckých hasičů Flambucha, mediálním partnerem Deník v tištěné i elektronické podobě.
Kontaktní osoba za HZS LK:
por. Mgr. Iva Michalíčková
koordinátorka preventivně výchovné činnosti HZS Libereckého kraje
e-mail: iva.michalickova@hzslk.cz
Úkoly:
1. Z donesených věcí z domova sestavte evakuační zavazadlo se všemi potřebnými věcmi pro přežití 3 dnů mimo domov. Pořiďte fotku nebo více a popište, co vše jste do evakuačního zavazadla zabalili.
2. Vyzkoušejte si a popište postup, jak se bezpečně dostat ze zakouřené místnosti v případě vzniku požáru. Udělejte 4 fotky nejdůležitějších zásad a popište je.
3. Napište, jak funguje detektor kouře, kam se montuje a proč. Doplňte fotografiemi.
4. Vyfoťte ve svém okolí sirénu, napište adresu, kde se nachází a o jaký typ sirény se jedná. Popište (graficky znázorněte) průběh zvuků, které může siréna vydávat, a napište, v jakých případech je můžeme slyšet.
Přihlášku do soutěže naleznete v příloze.

Autor: por. Mgr. Iva Michalíčková

Přihláška do soutěže.doc   Přihláška do soutěže.doc