False

Mladý záchranář v akci – pořadí po prvním kole

Zábava/Hraji s hasiči/Vyhodnocení

08.05.2019
Mladý záchranář v akci – pořadí po prvním kole
mlad2.jpgVíce než 70 dětských týmů se přihlásilo do již tradiční soutěže HZS Jihočeského kraje – Mladý záchranář v akci. Soutěž jsme před dvěma roky propojili s kolegy od policie a i letos pokračujeme v hasičsko-policejním trendu. 

ViewImage-(8).jpg  ViewImage-(7).jpg  ViewImage-(6).jpg

Soutěž odstartovala 6. března zadáním prvních dvou úkolů. Jeden z úkolů byl vždy hasičský, druhý policejní. Úkoly byly dětem zadávány prostřednictvím sociální sítě facebook a webových stránek HZS Jihočeského kraje. Na každý úkol měly týmy pokaždé 14 dní. Záleželo tak vždy jen na tom kterém družstvu, kdy se do plnění pustí. Po čtrnácti dnech na soutěžící opět na facebooku a webových stránkách jihočeského profesionálního sboru čekaly další dva úkoly.

ViewImage.jpg

V průběhu prvního kola musely týmy splnit celkem 8 úkolů, a to například nakreslit komiks na téma záchrana osoby z ledu, vyrobit puzzle s vyobrazením vozidla Policie ČR, zjistit informace a vytvořit plakát o velkém požáru, rozluštit záhadu detektivního příběhu, napsat básničku s použitím čísel linek tísňového volání, vytvořit foto-seriál na téma dopadení zloděje…

ViewImage-(3).jpg

Na začátku května (2. 5.2019 ) pak bylo první základní kolo u konce. Do druhého finálového kola postoupilo šest nejlepších týmů v mladší kategorii (první stupeň ZŠ) a sedm nejlepších týmů v kategorii starších žáků (druhý stupeň ZŠ).

ViewImage-(5).jpg

Finálové kolo se bude konat v areálu největší jihočeské profesionální stanice na Pražské třídě v Českých Budějovicích ve čtvrtek 23. května od 10 hodin.

Soutěžní týmy zde budou řešit fiktivní zásah, a to od reálného nahlášení mimořádného události až třeba po vyšetření příčiny vzniku „požáru“. Děti budou muset prokázat fyzickou zdatnost, schopnost rychle a správně se rozhodovat, ale zároveň musí mít i teoretické znalosti. V duchu inovace budou děti chvíli hasiči, chvíli policisté.
Do prvního kola se přihlásilo 41 týmů v mladší kategorii a 29 ve starší kategorii. A jen šest a sedm nejlepších se utká o to, kdo bude nejlepší hasič a policista.

ViewImage-(4).jpg

Přijměte pozvání na naši prestižní a v celé republice jedinečnou soutěž!!!
Facebookový odkaz na soutěž:
https://www.facebook.com/Mladý-záchranář-v-akci-336521906487358/

mlad.jpg

Výsledková listina 1. kola:
VÝSLEDKOVÁ LISTINA prvního kola soutěže "Mladý záchranář - hasičem v akci" 2019
I. stupeň
Pořadí Body celkem Název družstva Základní škola
1. - 3. 800 Borovanští Soptíci ZŠ Borovany
1. - 3. 800 Gepardi Lišov ZŠ a MŠ Lišov
1. - 3. 800 Svatojánští Chňapíci ZŠ a MŠ Svatý Jan nad Malší
4. - 5. 798 Chytráci ZŠ a MŠ Tábor, Měšice
4. - 5. 798 Plameňáci Malšice ZŠ a MŠ Malšice
6. 795 Zvědavci ZŠ a MŠ Tábor, Měšice
      II. stupeň
1. - 2. 791 Auťáci z Katovic ZŠ a MŠ Katovice
1. - 2. 791 Smetanka ZŠ Vimperk
3. - 4. 788 BAQR ZŠ a MŠ Malšice
3. - 4. 788 Milevští Orli DDM Milevsko
3. - 4. 788 Modráci ZŠ Bechyně
5. - 6. 786 Mladé záchranářky Písek ČČK Písek
5. - 6. 786 Zelináři Chýnov ZŠ Chýnov

infoG.jpgPoznámka: Pravidla soutěže dovolují postup do finálového kola nejlepším šesti týmům. V letošním roce se vzhledem ke shodě bodů u několika týmů ve starší kategorii organizátoři rozhodli do finále poslat týmů sedm.
 
 
Zdroj:
Vendula  Matějů –tisková mluvčí Jihočeský kraj - Foto: HZS Jihočeský kraj
 
1