False

Zábava//Hraji s hasiči/Vyhodnocení

20.06.2019 | Příbram/Středočeský kraj
Příbramští hasiči vyhodnotili 16. ročník výtvarné soutěže pro děti
Ve čtvrtek 20. června byly slavnostně vyhlášeny výsledky výtvarné soutěže, kterou pod záštitou města Příbram organizoval příbramský územní odbor HZS Středočeského kraje.

Soutěž je už šestnáct let vyhlašována pro děti z mateřských a základních škol na území bývalých okresů Příbram, Beroun a Benešov. V letošním roce bylo přihlášeno 400 výtvarných děl, která byla rozčleněna do čtyř kategorií podle věku. Organizátoři už tradičně vypsali také kategorie pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami a pro trojrozměrné ztvárnění tématu. Letos bylo námětem pro zpracování téma „Kde hasiči pomáhají“.

Porota vybrala v každé kategorii tři nejlepší díla, která byla oceněna hodnotnými cenami. Slavnostního předání cen se kromě příbramského starosty Mgr. Jana Konvalinky zúčastnili i náměstek ředitele HZS Středočeského kraje pro prevenci a civilní nouzovou připravenost plk. Ing. Jan Ryšavý a ředitel územního odboru Příbram plk. Ing. Tomáš Horvát, Ph.D.

Po slavností části byla pro děti i jejich doprovody připravena prohlídka výjezdové techniky a zázemí hasičské stanice, včetně výcvikového polygonu, který je specialitou stanice Příbram.

mjr. Mgr. Kristýna Vojtíšková
územní odbor Příbram