False

Soutěž „Požární ochrana očima dětí“

Zábava//Hraji s hasiči/Vyhodnocení

20.06.2017
Soutěž „Požární ochrana očima dětí“
V pondělí 19.června 2017 se na stanici profesionálních hasičů ve Valašském Meziříčí uskutečnilo slavnostní předání cen dětem, které se zúčastnily soutěže „Požární ochrana očima dětí“ a kterým se podařilo dosáhnout na místa vítězů.
Ceny dětem předávali za OSH ČMS okresu Vsetín starosta Jaromír Polanský, náměstek starosty Pavel Solanský, vedoucí kanceláře Blanka Šochová a za HZS Zlínského kraje, ÚO Vsetín Anna Hubová.
Vyhlašovatelem této soutěže je Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Soutěže se mohly zúčastnit děti ve věku do 18-ti let a to v rámci činnosti školní (mateřské školy, základní školy, základní umělecké školy, speciální školy pro děti s více vadami, praktické školy, gymnasia, střední školy, učiliště) a mimoškolní (DDM, sbory dobrovolných hasičů, skautské oddíly apod.).
Soutěž je rozdělena do tří kategorií: literární, výtvarná a zpracovaná pomocí digitálních technologií.
V České republice se soutěže v rámci školní činnosti zúčastnilo 36 467 dětí a v rámci  mimoškolní činnosti se zapojilo 642 sborů dobrovolných hasičů.
V okrese Vsetín se do soutěže v rámci školní činnosti zapojilo celkem 1618 dětí  z 16 základních  a 11 mateřských škol.
g.jpg
Autor: nprap.Ing. Anna Hubová, Oddělení ochrany obyvatel a krizového řízení,  HZS Zlínského kraje,  ÚO Vsetín