False

Tři vítězové tabletů v hasičské soutěži „Cesta bezpečí“, jeden předán na Fifejdách

Zábava//Hraji s hasiči/Vyhodnocení

16.11.2021 | Ostrava/ Moravskoslezský kraj

Je i krátké video.

Více než dvě tisícovky osob (přesně 2081) se zúčastnily soutěže s názvem „Cesta bezpečí“, zaměřené na problematiku požární ochrany a ochrany obyvatelstva. Připravil ji k letošnímu Dni požární bezpečnosti (13.8.2021) Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje (HZS MSK). Ve všech deseti kolech, která začínala vždy po týdnu, správně odpovědělo 58 soutěžících. Tři nejlepší z nich, které hasiči vylosovali, obdrželi tablet.

Výherci jsou paní Ludmila Bystroňová z Ostravy, Jiří Pelikán z Fulneku (okres Nový Jičín) a Richard Valenta z Vestce (okres Praha-západ). Paní Bystroňová převzala tablet, tedy malý deskový přenosný počítač s dotykovou obrazovkou, z hasičských rukou osobně v pondělí 15.11.2021, a to před hasičskou stanicí HZS MSK Ostrava-Fifejdy. Zbývajícím dvěma „vzdálenějším“ výhercům byly tablety zaslány poštou.

Soutěž byla určena pro veřejnost a publikována na profilu HZS MSK na sociálních sítích, na webových stránkách HZS MSK a informace o soutěži byla rovněž rozeslána mailem na všechna školská zařízení v Moravskoslezském kraji. Odkaz: HZS Moravskoslezského kraje – Hrajte s hasiči o ceny v soutěži „Cesta bezpečí“ - Hasičský záchranný sbor České republiky (hzscr.cz)

Otázky připravili hasiči z oblasti ochrany obyvatelstva a požární ochrany v různých úrovních obtížnosti, když byly nejen textové, ale i grafické (např. formou komiksu). První z deseti kol bylo zahájeno na Den požární bezpečnosti tj. 13.8.2021. Pravidelně každý pátek pak byla prostřednictvím sociálních sítí a webových stránek publikována otázka, na kterou bylo možno odpovídat celý následující týden.

„Vaše soutěž mě velmi zaujala a ráda jsem se jí zúčastnila, protože byla velmi poučná a přitažlivě graficky zpracována. Tuto problematiku je moc důležité znát a také si dodržování správných zásad i ve vyšším věku zopakovat. Platí to i pro mě, důchodkyni o holi. Z výhry mám velikou radost,“ uvedla při předávání Ludmila Bystroňová, jedna ze tří výherců tabletu.

VIDEO z předávání 1 z tabletů (HZS MSK): https://youtu.be/FsQ4P3k4QvM

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje