False

Den záchranářů v Říčanech

Zábava/Nabídka akcí/Hasiči vás baví

19.06.2019 | Říčany/Středočeský kraj
Den záchranářů v Říčanech
V úterý 18. června se na Masarykově náměstí v Říčanech uskutečnil druhý ročník Dne záchranářů. Akce byla zahájena v devět hodin přivítáním zástupců všech zúčastněných složek a úvodním slovem starosty města Mgr. Vladimíra Kořena.

Pak už následovaly jak statické, tak dynamické ukázky jednotlivých složek integrovaného záchranného systému. Místní jednotka dobrovolných hasičů seznámila diváky nejen se svými vozidly, ale i s různými technickými prostředky, které má k dispozici k výjezdům. Profesionální hasiči ze stanice HZS Říčany předvedli ukázku použití hydraulického vyprošťovací zařízení na havarovaném vozidle. A s velkým zájmem se setkalo i vystoupení nově vzniklé lezecké skupiny, která kromě slanění z dvaceti metrů předvedla i simulovanou záchranu osoby z výšky.

Policie ČR provedla zadržení delikventa, který ujížděl osobním vozidlem. Následovala ukázka výcviku psů, kterou předvedla Asociace dobrovolných záchranářů České republiky. Dále byla k vidění ukázka práce Městské policie Říčany, která se představila při zásahu na ozbrojeného pachatele. Své dovednosti při výcviku psů předvedli také příslušníci Celního úřadu pro Středočeský kraj.

Vzhledem k tomu, že převážná část návštěvníků byla tvořena dětmi, byl doprovodný program na říčanském náměstí zaměřen hlavně na ně. Mohly si třeba u stánku dobrovolných hasičů vyzkoušet džberovou stříkačku, ve stanu prevence HZS vyplnit kvíz, popřípadě vyzkoušet i náročnost obsluhy hydraulického vyprošťovacího zařízení. Velká fronta se tvořila i před simulátorem dopravní nehody, který předvedl BESIP. Spoluorganizátorem akce byla jako v loňském roce obecně prospěšná společnost Cesta integrace.

nprap. Petr Svoboda
oddělení IZS
HZS Středočeského kraje

Zdroj: HZS Středočeského kraje

1