False

Slon Hugo bude pomáhat hasičům v Ústeckém kraji

HZS Ústecký kraj//Zábava/Nabídka akcí/Hasiči vás baví

09.02.2017
Slon Hugo bude pomáhat hasičům v Ústeckém kraji
„Hugo byl asi nejmenší slon na světě. Proto jezdil s cirkusem… A jak se stal hasičem?“
O tom je pohádka O malém velkém slonovi, která představuje nového maskota Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje – slona jménem Hugo. Hugo ale není jen maskot, byť krásně ztvárněný ústeckou výtvarnicí Lenkou Procházkovou. Slon Hugo je preventivně výchovný – vzdělávací projekt, který je zaměřen na cílovou skupinu nejmenších dětí, to znamená na mateřské školy a 1. stupeň základních škol. V tomto věku se začíná s výchovou dětí v problematice požární ochrany a ochrany obyvatelstva. Hasičský záchranný sbor se odpovídajícím způsobem snaží děti v této věkové kategorii ovlivňovat směrem k zabránění rizikovému chování.
Děti budou oslovovány prostřednictvím „hasičského slona“ - hračky, která při výuce velice pomáhá. Dále bude využíván tištěný výukový materiál, založený na pozitivní dětské grafice. Celý projekt ovšem nesměřuje pouze ke vzdělávání dětí. Výstupy projektu, převážně „hasičský slon“ ve formě hračky, budou také využívány v rámci posttraumatické péče. Jedná se o zásahy, kde jsou účastníky malé děti. Hračka je jim předána pro zmírnění traumatu a stresu způsobeného situací, ve které se nacházejí. Významnou měrou dětem pomáhá situaci zvládnout a zasahujícím jednotkám ulehčuje komunikaci s dítětem.
Pohádka O malém velkém slonovi (jejímž autorem je tiskový mluvčí HZS Ústeckého kraje Lukáš Marvan) se stane základem pro výtvarnou soutěž. Ta bude vyhlášena začátkem příštího týdne (13.2. 2017) na úrovni jednotlivých okresů Ústeckého kraje. Soutěž je určena pro mateřské školy a děti budou kreslit svoji představu hasičského slona podle pohádky. Zaslané obrázky budou během jara vyhodnoceny. Děti, které se na úrovni okresů umístí na prvních místech, budou pozvány se svými rodiči a sourozenci na vyhlášení výsledků soutěže a také slavnostní křest „hasičského slona“ do Zoologické zahrady Ústí nad Labem 22. dubna 2017. Slavnostní křest a vyhlášení vítězů soutěže bude velkou akcí pro veřejnost, konanou v areálu ústecké ZOO, jejíž součástí bude divadelní představení pohádky O malém velkém slonovi v podání Divadla v pytli, zmíněný křest, ukázka hasičské techniky a mnoho dalších akcí a  soutěží pro rodiny s dětmi. Všichni jsou zváni.
HZS Ústecký kraj