False

Velikonoce v ZOO za účasti hasičů

Zábava/Nabídka akcí/Hasiči vás baví

Velikonoce v ZOO za účasti hasičů

V sobotu 15. dubna se v ZOO Ohrada Hluboká nad Vltavou uskutečnila akce s názvem "Velikonoce v ZOO". Veřejnost mohla přivítat nově narozená mláďata, během odpoledne probíhala komentovaná krmení, výtvarné dílničky nebo velikonoční jarmark. Organizátoři připravili zábavný program pro celou rodinu, soutěže pro děti a hudební vystoupení.
ZI.jpg

V rámci bohatého programu měly své zastoupení také všechny složky integrovaného záchranného systému. Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje veřejnosti předvedl velkoobjemovou cisternu vozící téměř deset m3 vody. Výjezdoví hasiči, kteří byli připraveni odpovědět na jakoukoli otázku, umožňovali dětem stát se alespoň na chvíli řidičem velkého hasičského auta.
ViewImagx.jpg
Dále hasiči pro děti připravili několik stanovišť zaměřených na oblast ochrany obyvatelstva a požární ochrany. Děti si oblékly záchranáře na magnetické tabuli, přiřadily správná čísla tísňových linek, sbalily evakuační zavazadlo v případě vzniku mimořádné události, složily puzzle s hasičskou tématikou nebo si oblékly pravý zásahový oblek s přilbou.

autorka fotografií: Soňa Šihelová

Text:Vendula Matějů