False

Cenu IZS na ostravské modelářské akci Papír Show získal Jan Stolín za jeřáb

Zábava/Sběratelství/Akce a výstavy

Cenu IZS na ostravské modelářské akci Papír Show získal Jan Stolín za jeřáb

Pečlivě propracovaný hasičský jeřáb Terex získal první cenu v kategorii „Integrovaného záchranného systému“ (IZS) v rámci 13. ročníku mezinárodní výstavy papírových modelů Papír Show, která se konala v sobotu 18.3.2017 v Ostravě-Bělském lese. Autorem modelu je Jan Stolín z Náchoda.

AY.jpg

První cenu v dětské kategorii IZS získal Jakub Navrátil z Brna za model terénního automobilu polských hasičů Tarpan Honker. Oba vítězové mj. získali fotografické knihy o hasičích a časově neomezené rodinné vstupenky do Hasičského muzea města Ostravy.

I letos se soutěžní a prodejní výstavy v Základní škole Bohumíra Dvorského v Ostravě-Bělském lese zúčastnily stovky pokročilých i začínajících modelářů nejrůznějšího věku z ČR, Slovenska a Polska. Modelů zde byly také stovky, či spíše několik tisíc, mezi nimi dvě stovky kusů rozmanité hasičské zásahové techniky. Modeláři také nabízeli ve vedlejším sále nespočet nejrůznějších vystřihovánek.

CV.jpg

Hasiči, především Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje (HZS MSK), akci i letos podpořili - jak cenami pro nejlepší v několika kategoriích (fotografická kniha o hasičích a rodinné vstupenky do zdejšího Hasičského muzea), tak vystavenými vozidly před základní školou. Ze stanice HZS MSK Ostrava-Zábřeh sem například přijel protiplynový automobil Mercedes.

C.jpg

Zájemci z řad dospělých i malých modelářů využili během sobotního dopoledne nabídku HZS MSK a prohlédli si (i se zasvěceným výkladem) novou moderní hasičskou stanici v Ostravě-Dubině, která je součástí Integrovaného výjezdového centra Ostrava-Jih (kde sídlí vedle sebe HZS MSK, ZZS MSK a MP Ostrava).

AAAAA.jpg

Petr Kůdela