REKLAMA
vše o hasičích
na jednom místě...
Tísňové volání150 / 112

Mezinárodní soutěžní výstava modelářů v Ostravě opět v Bělském lese

Stovky modelářů a autorů papírových „vystřihovánek“ z České republiky, ale také ze Slovenska, Polska a dalších evropských zemí...

14.03.2017
REKLAMA
REKLAMA

Stovky modelářů a autorů papírových „vystřihovánek“ z České republiky, ale také ze Slovenska, Polska a dalších evropských zemí očekávají v sobotu 18.3.2017 organizátoři 13. ročníku mezinárodní soutěže a výstavy papírových modelů „Papír Show 2017“ v Ostravě. Koná se potřetí na stejném místě - v prostorách Základní školy Bohumíra Dvorského v Ostravě-Bělském lese.

i.jpg

Jde opět o největší výstavu papírových modelů v regionu severní Moravy a Slezska. Letos se koná také jako Mistrovství ČR v kategorii „Velká dopravní technika“.

Vedle stovek jiných modelů budou uvnitř vystaveny mnohdy velmi věrné modely zásahové techniky hasičů - odhadem nejméně dvě stovky papírových modelů různých velikostí. Hasiči, především Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje (HZS MSK), akci podpoří vystavenou skutečnou technikou (na ploše u školy) i cenami pro nejlepší modeláře.

V pátek 17.3.2017 odpoledne a večer (17-21 hodin) bude přejímka modelů. Pro veřejnost bude soutěžní výstava otevřena v sobotu 18.3.2017, a to od 9 do 14 hodin - i s bohatým doprovodným programem a vystavenou technikou venku, včetně hasičské.

Vedle několika jiných soutěžních kategorií bude opět připravena speciální kategorie IZS (integrovaného záchranného systému), o níž je již tradičně velký zájem. HZS MSK tradičně věnuje věcné ceny, letos rodinné vstupenky do Hasičského muzea města Ostravy.

Výstava je prodejní. Zájemci si zde budou moci koupit některé papírové modely a modelářské potřeby. Vstup pro dospělého činí 30 korun, pro děti je poloviční. Je možné využít rodinné vstupné za 60 korun.

Foto z loňského ročníku níže, v příloze pozvánka na letošní ročník.


 

Petr Kůdela, tiskový mluvčí HZS Moravskoslezský kraj

REKLAMA
REKLAMA
Autor článku:
Zdroj článku:
REKLAMA



Nejnovější články

výběr nejnovějších aktuálních informací o zásazích a událostech hasičů z Česka. Přes tlačítko můžete přejít do sekce kde naleznete průběžně denně nejnovější zprávy o „hasičských“ akcích a činnostech jak nám je poskytují tiskové odbory HZS z jednotlivých krajů Česka, informace z Generálního ředitelství HZS ČR
 

Přejít na nejnovější články
Z regionu
31.07.2026 Extrémní vedra zvyšují riziko požárů. Hasiči během čtyř dnů zasahovali u několika požárů zemědělské techniky Extrémní vedra a dlouhodobé sucho výrazně zvyšují riziko vzniku požárů v přírodě. Hasiči upozorňují, že většina požárů vzniká lidskou nedbalostí a vyzývají veřejnost k maximální opatrnosti. Zobrazit článek
Z regionu
31.07.2026 Moravskoslezští záchranáři mají nová speciální vozidla. Pomohou při hromadných neštěstích Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje rozšířila svůj vozový park o nová speciální vozidla určená pro zásahy u mimořádných událostí a hromadných neštěstí. Zobrazit článek
Z regionu
31.07.2026 Česko svírají extrémní vedra. Meteorologové vydali řadu výstrah, hrozí i smog a požáry Českou republiku zasáhla mimořádně silná vlna veder. Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahy před extrémními teplotami, smogovou situací, vysokým rizikem požárů i zdravotními komplikacemi. Zobrazit článek
Z regionu
31.07.2026 Slovenští hasiči míří do Francie. Budou chránit oblast ohroženou lesními požáry Slovenský Hasičský a záchranný zbor vyslal do Francie speciální modul GFFF-V určený pro boj s lesními požáry. Mise potrvá téměř tři týdny. Zobrazit článek
REKLAMA
Nahoru