False

Zábava/Sběratelství/Akce výstavy

Soutěžní výstava modelářů v Ostravě

ikona_vystava.jpg
Stovky modelářů a autorů papírových „vystřihovánek“ z České republiky, ale také ze Slovenska a Polska očekávají v sobotu 23.3.2019 organizátoři 15. ročníku mezinárodní výstavy papírových modelů „Papír Show Ostrava 2019“. Koná se popáté na stejném místě - v prostorách Základní školy Bohumíra Dvorského v Ostravě-Bělském lese.

ViewImage-aspx-(1).jpg

Jde opět o největší výstavu papírových modelů v regionu severní Moravy a Slezska. Letos se koná jako Mistrovství ČR papírových modelů „letecké a kosmické techniky“. Do přípravy akce se tradičně zapojují i hasiči.

qqw-(1).jpg

Vedle celkově více než tisícovky nejrůznějších propracovaných modelů budou uvnitř vystaveny mnohdy velmi věrné modely zásahové techniky hasičů - odhadem nejméně dvě stovky papírových výrobků různých velikostí od malých i velkých kutilů. Hasiči, především Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje (HZS MSK), opět akci podpoří vystavenou (skutečnou) technikou na ploše u školy i cenami pro nejlepší modeláře.

we-(1).jpg

Doprovodný program v hale obsahuje i RC trucky na dráze 6 x 4 metrů a čtyři panely pro jízdy vláčku různých měřítek. Diváci budou moci mj. hlasovat v soutěži o nejlepší model podle jejich výběru.

qq-(1).jpg

V pátek 22.3.2019 odpoledne a večer bude přejímka modelů. Pro veřejnost bude soutěžní výstava otevřena v sobotu 23.3.2019, a to od 9 do 14 hodin - i s bohatým doprovodným programem a vystavenou technikou venku, včetně té hasičské. Profesionální hasiči z HZS MSK zde představí během sobotního dopoledne nový vyprošťovací automobil VYA Tatra 815 Omars, dobrovolní hasiči z Krmelína cisternovou automobilovou stříkačku CAS 20 Tatra 815 Terrno, vítkovičtí podnikoví hasiči zase CAS 15 MB Atego.

q-(1).jpg

Vedle několika jiných soutěžních kategorií bude opět připravena speciální kategorie IZS (integrovaného záchranného systému), o níž je již tradičně velký zájem. HZS MSK tradičně věnuje věcné ceny, letos mj. rodinné vstupenky do Hasičského muzea města Ostravy a několik knížek Hasičských pohádek.

e-(1).jpg

Výstava, kterou připravil modelářský klub Ostravan ZŠ Dvorského, je prodejní. Zájemci si zde budou moci koupit některé papírové modely a modelářské potřeby. Vstup pro dospělého činí 30 korun, pro děti je poloviční. Je možné využít rodinné vstupné za 60 korun (2+2).

Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje
Foto:Moravskoslezského kraje